Ataşehir Mutabık Et Kebab Restaurant
Diğer Yazılar

14 Temmuz 2022, 21:19

0 Yorum

6065 Okuma

Ataşehir En İyi Restoranlar

13 Temmuz 2022, 17:05

0 Yorum

7789 Okuma

Kuzu Böbrek ve Yüreğinin Faydaları

07 Temmuz 2022, 19:49

0 Yorum

792 Okuma

İstanbul Ataşehir Şık Akşam Yemeği
Kuzu Böbrek ve Yüreğinin Faydaları
13
Temm
7789 Okuma 0 Yorum
Kuzu Böbrek ve Yüreğinin Faydaları

Sakatatlar böbrek, karaciğer, yürek, dalak, beyin, işkembe gibi hayvanların iç organlarına verilen isimdir. Bazı kişiler sakatatlara ön yargılı bakarak yemeyebilir. Ancak yüksek besin değerine sahip olan sakatatlar aynı zamanda çok lezzetlidir. Özellikle küçükbaş hayvanların sakatatları daha lezzetli ve besleyicidir.

Ataşehir'de kuzu yürek yemeği yiyebileceğiniz en iyi bölgelerden birisidir. Ataşehir akşam yemeği seçenekleri arasında Mutabık Restraurant en çok tercih edilen seçeneklerden birisidir.. İstanbul’da yemek kültürü olan herkes bilir ki tempolu geçen bir iş günününden sonra yenilecek güzel yemekler her şeyden kıymetlidir. Çiftler saatlerce trafik çilesi çektikten sonra eve gidip de yemek hazırlamak istemiyor. Bunun yerine dışarıda yemek hem ekonomik hem de daha lezzetli olabiliyor. Ataşehir bölgesi kuzu böbrek yemek için en doğru seçeneklerden birisi. Çiftlere yönelik özel menülerin yer aldığı restoranımız da güzel bir günü tamamlayabilirsiniz. Ataşehir akşam yemeği mekanları konusunda yer arayışındaysanız Mutabık Restaurant için buradan yerinizi ayırtabilirsiniz.

Kuzu böbrek ve yüreği çok yararlı ve lezzetli sakatatlar arasındadır.Yüksek oranda D vitamini içerirler. Vücuttaki tüm hücrelere gerekli olan B12 vitamini de sakatatlarda bol miktarda bulunur. Hücreler ne denli hızla çoğalırsa o kadar fazla B-12 vitaminine gereksinim duyarlar. B 12 vitamini hayvansal kaynaklı besinlerle temin edilir. Sakatat denilen hayvan karaciğer, yürek ve böbreğinde bol olarak bulunur. Sakatatlar karaciğere ve kansızlığa son derece faydalıdır.

Bol miktarda fosfor, demir ve çeşitli vitaminler içerir. Bedensel ve ruhi yorgunluğa iyi gelir. Kansızlığı önler ancak kalp ve tansiyon hastalığı olanların yemesi önerilmez. Kolesterol içerdiği için dikkatli tüketilmelidir. Kuzu böbrek ve yüreği ızgara, tava ve kavurma olarak pişirilerek yanında yeşil salatayla beraber tüketilmesi önerilir.

Rezervasyon:

Adres: Küçükbakkalköy Mahallesi, Flora Residance, Kayışdağı Cd. No 3/1 E, 34750 Ataşehir

0 (216) 314-1515

0 Yorum

Yorum Ekle